Jak rozjaśnić włosy?

Wiele kobiet pragnie mieć jasne włosy, jednak tylko dla niektórych z nich blond to naturalny kolor. Z pomocą przychodzą różne metody rozjaśniania włosów. Wśród nich wyróżnia się metody naturalne oraz te z użyciem specjalnych chemicznych środków. Obie metody mają swoje wady i zalety. Którą z nich najlepiej wybrać?

Rozjaśnianie włosów – metody naturalne

Naturalne metody rozjaśniania włosów są skuteczne tylko wtedy, kiedy naturalne włosy są już dość jasne. W przypadku ciemnych włosów efekt rozjaśniania będzie delikatny lub nawet w ogóle niewidoczny. Trzeba również wziąć pod uwagę, że metody naturalne są bezpieczne, ale działają wolno. Szczególnie popularne jest rozjaśnianie włosów cytryną. Sok z cytryny wyciska się i rozcieńcza wodą, a tak przygotowaną mieszankę nakłada się na suche włosy i trzyma przez kilka godzin. Pierwsze efekty zobaczyć będzie można po kilku dniach powtarzania tego zabiegu. Inną metodą naturalną jest rozjaśnianie włosów miodem, który miesza się z odżywką do włosów.

Rozjaśnianie włosów – metody chemiczne

Chemiczne metody rozjaśniania włosów stosują oksydant, który niszczy naturalny pigment włosa. Zawiera go zarówno rozjaśniacz do włosów, jak i farby rozjaśniające – inne jest jedynie stężenie, zależne od tego, jaki efekt pragnie się uzyskać. Rozjaśnianie włosów przy użyciu chemicznych środków pozwala rozjaśnić je nawet o 6 odcieni, jednak aby nie uszkodzić włosów zaleca się rozjaśnienie nie większe niż 2-3 odcienie. Należy również pamiętać, aby po rozjaśnianiu odpowiednio nawilżać i pielęgnować osłabione przeprowadzonym zabiegiem włosy.