Wypadanie włosów nie musi być Twoim zmartwieniem

Tracenie włosów to niezwykle drażliwy temat, szczególnie u kobiet, choć i mężczyźni nie lubią się w nim wypowiadać. Każdy próbuje we własnym zakresie poradzić sobie z tym problemem. Suplementy diety, szampony, maski i olejki – istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z wypadaniem włosów. Najodpowiedniejsza byłaby wizyta u dermatologa, który wskaże szampon oraz odżywkę odpowiednią do danego typu przerzedzenia włosów. Odpowiedni wybór kosmetyków jest w tej kwestii kluczowy.

Gama profesjonalnych kosmetyków
Linią kosmetyków zajmującą się przerzedzeniem włosów jest Nioxin. Sześć systemów pielęgnacyjnych oferuje kosmetyki, które można dobrać do każdego rodzaju przerzedzenia włosów. Linia Nioxin oferuje do każdego systemu 3 kosmetyki: szampon, odżywkę i kurację skóry głowy. W ten sposób włosy można odpowiednio nawilżyć i odżywić. Produkty te pozwalają na kompleksowe zadbanie o włosy.

Określenie stanu skóry głowy jest najważniejsze
Aby dobrać odpowiednią kurację, najlepiej byłoby udać się do dermatologa, albo chociaż fryzjera, który dokładnie oceni stan przerzedzenia włosów. Można spróbować również samemu to ocenić. Aby to zrobić należy rozpuścić włosy i stworzyć po środku przedziałek. Jeśli ma on 1 cm lub więcej – skóra głowy wymaga szybkiej i fachowej pomocy. Innowacyjna technologia produktów Nioxin sprawia, że pomógł już setkom osób na całym świecie. Już w 4 tygodnie można widocznie załagodzić problem wypadania włosów.