Sposoby na włosy suche i łamliwe

Włosy suche i łamliwe nigdy nie będą wyglądać dobrze. Jeśli do tego posiadająca je osoba zacznie niewłaściwie je pielęgnować, doprowadzi tym sposobem do powstania prawdziwej szopy na głowie. Jak więc można skutecznie zawalczyć z tym problemem?

Krok 1 – zmiana szamponu

Jedynym dobrym wyborem dla włosów suchych będzie naturalny szampon bez SLS – przykłady znajdziesz w Organeo. Substancja SLS ma bowiem na tyle intensywne działanie, iż nie tylko myje skórę głowy, ale przy okazji ją podrażnia. Stosowana regularnie może doprowadzić do wypadania i przesuszania się włosów. Lepiej całkowicie zrezygnować z jej stosowania.

szampin Lavera bez parabenów

Krok 2 – właściwa dieta

Nawet na wygląd włosów ogromny wpływ ma codzienna dieta. Mając przesuszone kosmyki, najlepiej wprowadzić do niej produkty zawierające witaminy B6 oraz B12 – produkty pełnoziarniste, nabiał i tłuste ryby. Ważne jest też picie odpowiedniej ilości wody, która potrafi świetnie nawilżyć cały organizm i skórę.

Krok 3 – olejowanie włosów

Raz lub dwa razy w tygodniu, po zastosowaniu naturalnego szamponu bez SLS, można nałożyć na włosy nawilżający olej (np. oliwę z oliwek), spłukując go po upływie ok. godziny. Zabieg ten wspaniale odżywi skórę głowy i ujarzmi wiecznie puszące się oraz elektryzujące kosmyki.