Kolor do zadań specjalnych

Zmiana koloru włosów wiąże się zazwyczaj z pewną dozą ryzyka. Szczególnie jeśli jest to zmiana radykalna z blondu na czarne lub odwrotnie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest początkowe wypróbowanie koloru przy pomocy farby, którą w razie potrzeby można zmyć właściwie tuż po pomalowaniu.

Próba koloru

Ciekawą propozycją jest zmywalny toner do włosów. Dzięki niemu można bez obaw sprawdzić, czy nowy kolor włosów będzie wyglądał rzeczywiście tak dobrze, jak się wydaje. Zaletą toneru jest nie tylko jego nietrwały efekt. W przeciwieństwie do trwałych farb nie wnika on w głąb włosa – cząsteczki barwników zawartych w tonerze do włosów jedynie oblepiają go z zewnątrz. Oznacza to, że po zabiegu włosy nie są zniszczone czy osłabione, a kolor utrzymuje się od kilku do kilkunastu myć.

Odżywienie podczas koloryzacji

Przewagą tonera do włosów nad tradycyjnymi farbami są również substancje odżywcze zawarte w ich składzie. Najczęściej jest to wosk pszczeli działający wzmacniająco na włosy. Tak więc koloryzacja przy pomocy nietrwałych tonerów nie dość, że nie działa niszcząco na włosy, to dodatkowo sprawia, że stają się mocniejsze i bardziej lśniące.

Kolor dobrany do sytuacji

Tonery do włosów to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią bawić się różnymi stylami. Szeroki wybór kolorów, łatwość aplikacji oraz krótkotrwały efekt sprawiają, że można kolor włosów dobierać do okazji czy wkładanej kreacji.