kosmetyki online

Jak mądrze kupować kosmetyki przez Internet?

Teoretycznie zakupy przez Internet są bardzo korzystne. Pozwalają zdobyć kosmetyki online znanych marek za śmiesznie niskie ceny i tym sposobem dbają o portfele tych, którzy się na nie decydują. Problem pojawia się w momencie, gdy z pomocą sieci klientka trafi na podkład w nieodpowiednim kolorze bądź lakier o kiepskiej konsystencji, a produktu nie będzie już mogła zwrócić do sklepu. Jak zatem mądrze wybierać takie artykuły, aby się później nie rozczarować?

Krok 1 – wizyta w sklepie stacjonarnym

kosmetyki onlineMając w planach zakupienie konkretnego kosmetyku kolorowego (ta zasada nie tyczy się produktów pielęgnacyjnych), warto przed zrobieniem zakupów online udać się do stacjonarnej drogerii. W niej wystarczy przetestować na ręce wszystkie odcienie i dopasować do siebie ten idealny, a następnie zapisać sobie jego nazwę na kartce. Podobnie można sprawdzić np. konsystencję lakieru czy rodzaj włosia zastosowanego w pędzlach do makijażu. W ten sposób każdy uniknie wpadki.

Krok 2 – plan zakupów

Aby być zadowolonym z zakupów online, należy:

– sprawdzić renomę sklepu internetowego,

– przeanalizować działanie poszczególnych kosmetyków online,

– poznać opinie klientów na temat różnych preparatów.

Najważniejszy jest wbrew pozorom punkt pierwszy, bo znajdując najlepszy sklep z kosmetykami w sieci, można potem regularnie robić w nim zakupy. A, jak wiadomo, stali klienci zawsze otrzymują od marketów ciekawe zniżki i bony rabatowe.