Najczęstsze przyczyny zawrotów głowy

Zawroty głowy to dolegliwość niezwykle męcząca. Mogą one przybierać łagodniejszą jednak przewlekłą formę lub też mogą występować nagle, dosłownie zwalając człowieka z nóg. Przyczyny zawrotów głowy są różnorodne, począwszy od błahych, aż po śmiertelne zagrożenia. Jedno jest pewne – jeżeli zawroty głowy zaczynają pojawiać się regularnie lub też znacząco przybierają na sile, to czym prędzej należy udać się na konsultacje do lekarza.

Przewlekłe zmęczenie

Jedną z najbardziej popularnych przyczyn zawrotów głowy jest przewlekłe zmęczenie. Brak snu dobrej jakości lub też sen bardzo krótki bardzo negatywnie wpływają na kondycję całego organizmu. Jeżeli niewyspanie przeciąga się w czasie, to organizm zapali czerwoną lampkę ostrzegawczą w postaci zawrotów głowy.

Problemy z ciśnieniem

Inną równie popularną przyczyną częstych zawrotów głowy mogą być problemy z ciśnieniem tętniczym. Zawroty głowy mogą występować zarówno wówczas gdy ciśnienie krwi jest za niskie, jak i w przypadku gdy pojawia się nadciśnienie tętnicze. Ani jednej ani drugiej sytuacji nie można bagatelizować, ponieważ mogą one nieść ze sobą śmiertelne niebezpieczeństwo. Poza wspomnianymi możliwymi przyczynami zawrotów głowy jest ich jeszcze bardzo wiele – w żadnym wypadku nie można bagatelizować objawu chorobowego jakim są zawroty głowy.