long 4 lashes

W jaki sposób zadbać o nasze rzęsy

Codzienne tuszowanie naszych rzęs, niedokładny i szybki demakijaż oczu, zanieczyszczenia, niewłaściwe odżywianie, brak witamin – wszystko to prowadzić może do osłabienia naszych rzęs. Co zrobić, aby rzęsy były długie, gęste i mniej wypadały? W jaki sposób przywrócić im dobrą kondycję?

Kilka wskazówek dzięki którym Twoje rzęsy będą piękne i zdrowe

long 4 lashesOdpowiedni demakijaż przed snem. To zdecydowanie najważniejszy punkt wieczornej pielęgnacji. Dokładne oczyszczenie oczu nie jest z pewnością czynnością najłatwiejszą. Wymaga cierpliwości, delikatnych ruchów i przede wszystkim dokładnego usunięcia makijażu i wszystkich zanieczyszczeń, które w ciągu intensywnego dnia dostały się do okolic oczu. To podstawa i element najistotniejszy, który warunkuje skuteczność kolejnych kroków.
Nasze rzęsy wielokrotnie narażone są w ciągu dnia na działanie czynników zewnętrznych, dlatego tak istotne jest, aby odpowiednio je odżywiać. Bardzo dobrą propozycją ich odżywiania jest z pewnością stosowanie oleju rycynowego lub produktów, które przeznaczone są do ich pielęgnacji – m.in. kultowa już odżywka Long4lashes. Tego typu preparaty działać mają nawilżająco na rzęsy, wzmacniać ich strukturę, sprawiać, że będę mniej wypadały, zagęszczać je. Odżywka Long4lashes oprócz składników, które działają naprawczo na strukturę rzęs, posiada także bimatoprost. Jest to substancja aktywna odpowiedzialna na wzrost rzęs. To właśnie obecność tego składnika w odżywkach sprawia, że rzęsy stają się dłuższe i naturalnie podkręcone. Przy systematycznym ich stosowaniu efekt utrzymuje się nawet kilka miesięcy.
Oprócz odpowiedniego demakijażu i stosowania produktów przeznaczonych do polepszenia kondycji rzęs, istotnym elementem jest także odpowiednia dieta. Nie bez znaczenia jest także stan naszego zdrowia. Pełnowartościowe posiłki, które zawierają np. cynk czy żelazo korzystnie wpływają na tworzenie keratyny oraz zapobieganiu łamaniu się włosów. Dodatnio wpływa także suplementacja witaminowa, w szczególności witaminy z grupy B.
Piękne spojrzenie to przede wszystkim zadbane i zdrowe rzęsy. Należy jednak pamiętać, że sam makijaż – tuszowanie rzęs może jedynie chwilowo polepszyć ich wygląd. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i odżywkom jesteśmy w stanie sprawić, że uwodzicielskie spojrzenie zatrzymamy z pewnością na dłużej.