najlepsze kremy pod oczy

Jak pielęgnować skórę pod oczami?

Skóra pod oczami wymaga codziennego odżywienia i nawilżenia. Dlatego już w okolicach dwudziestego roku życia należy zaopatrzyć się w dobry krem pod oczy. Powinien on głównie nawilżać skórę oraz opóźnić pojawienie się pierwszych zmarszczek wokół oczu. Zatem jak zadbać o delikatną skórę wokół oczu?

Skóra pod oczami jest delikatna, pozbawiona tkanki tłuszczowej dlatego łatwo ulega przesuszeniu i podrażnieniu. Kosmetyki do pielęgnacji tej strefy to różnego rodzaju kremy, olejki, maski, żele. Pojawienie się zmarszczek pod oczami można opóźnić przed odpowiednią pielęgnację skóry.

Pierwszym czynnikiem, który sprawi, że skóra będzie dłużej jędrna i bez zmarszczek, jest prawidłowy demakijaż oczu. Należy dokładnie zmywać cały makijaż płynem do demakijażu, a później tonikiem. Po takiej pielęgnacji należy wklepać delikatnie krem. Nie należy pozostawić makijażu na noc i w nim spać. Powieki górne można także masować kilka razy w tygodniu. Poprawi to krążenie. Kremy pod oczy powinny być dostosowane do rodzaju cery i wieku – sprawdź dokładnie na https://byhealth.pl/kremy-pod-oczy. W swoim składzie powinien zawierać m. in.: kofeinę, wyciąg z zielonej herbaty, witaminę c, a, e, flawonoidy. Mogą też zawierać kwas hialuronowy i olejki. W lecie należy pamiętać, by ubierać okulary przeciwsłoneczne z filtrami UVA i UVB. Również w zimie promienie słoneczne odbijają się od warstwy śniegu więc także wskazane są okulary. Słońce dodatkowo wysusza skórę i przyśpiesza proces starzenia.