spray na odrosty

Spray na odrosty, czyli sposoby na rzadsze farbowanie

Nie ma to jak świeżo ufarbowane włosy. Niestety, czar pryska kiedy zaczynają pojawiać się odrosty, a wolny termin u fryzjera jest dopiero za jakiś czas. Czy warto posiłkować się sprayem na odrosty do czasu kolejnego farbowania? A może lepiej przełożyć je na później?

spray na odrostyFarba w wersji light

Odrosty zaczynają pojawiać się dosyć szybko od momentu koloryzacji, toteż kontrolowanie ich oznaczałoby bardzo częste farbowanie. Niestety, farby niezmywalne bardzo niekorzystnie wpływają na stan włosów – a te najlepiej prezentują się, kiedy są zdrowe i lśniące.
Spray na odrosty może być alternatywą dla częstego farbowania, pozwalającą rzadziej narażać włosy na działanie permanentnej koloryzacji.

Spray na odrosty – jak działa?

Kosmetyk pozwala natychmiastowo zatuszować włosy nietknięte farbą – także te siwe. Rozpyla się go bezpośrednio na obszar z odrostami. Zaletą produktów tego typu jest to, że ich użycie nie wymaga dużej wprawy ani pomocy drugiej osoby.
Jeśli chodzi o odcienie, spraye na odrosty występują zazwyczaj w kilku podstawowych wersjach. Z tego powodu nie zawsze uda się idealnie dopasować kolor, zwłaszcza w przypadku fryzur o niejednolitym odcieniu, np. pokrytych pasemkami.
Efekt takiej doraźnej koloryzacji nie jest trwały – zazwyczaj utrzymuje się do momentu pierwszego mycia.

W tuszowaniu odrostów mogą pomóc także henna czy szampony o właściwościach koloryzujących. W przypadku henny jednak trudno samodzielnie osiągnąć pożądany efekt, natomiast szampony zazwyczaj tylko delikatnie korygują barwę