rozjaśniacz

Pielęgnacja włosów po rozjaśnianiu

rozjaśniaczRozjaśnianie włosów jest dość popularnym zabiegiem, który wiele kobiet wykonuje w domu, dzięki produktom takie jak te https://www.gobli.pl/rozjasniacz-do-wlosow-c4286. Użycie rozjaśniacza często wiąże się jednak z uszkodzeniem włosów, które w efekcie są wysuszone i łamliwe. Ze względu na to włosy po rozjaśnianiu wymagają specjalnej pielęgnacji, która pomoże im odzyskać zdrowy wygląd.

Odżywki do włosów farbowanych

Najprostszą metodą na zregenerowanie włosów jest używanie odpowiednich odżywek, przeznaczonych do stosowania po koloryzacji. Rozjaśniacz do włosów osłabia strukturę włosa, przez co potrzebują one dodatkowej odbudowy. Odżywki do włosów nie tylko poprawiają wygląd włosów po koloryzacji, ale również pomagają je wzmocnić. Wiele kobiet, a zwłaszcza te o ciemnych naturalnych włosach musi rozjaśnić je przed koloryzacją, a każdy taki zabieg ma destrukcyjny wpływ na strukturę włosa. Stałe stosowanie odżywek pozwala choć w pewnym stopniu ją odbudować.

Maski do włosów

Niewiele kobiet z nich korzysta, a tymczasem maski stanowią prawdziwą bombę witaminową dla zniszczonych włosów. Pozwalają na wzmocnienie i odbudowę struktury włosa, zmniejsza problem rozdwojonych końcówek oraz nawilża przesuszone włosy. Wiele masek wzmacnia również cebulki, dzięki czemu włosy są mocniejsze i nie występuje problem z ich nadmiernym wypadaniem. Najlepszy efekt można uzyskać stosując maski regularnie, możliwe jest jednak doraźne ich stosowane bezpośrednio po koloryzacji. Wówczas sprawdzą się maski przeznaczone do włosów bardzo zniszczonych, jako że posiadają one największe właściwości regenerujące.