Różne warianty odżywek do włosów

Odżywka do włosów to absolutne must have w łazience każdej pani, która chce zachować swe włosy nawet nie w idealnej, ale w dobrej formie. Bez odżywki często nie da się rozczesać włosów, ale od takich produktów można wymagać znacznie więcej. Wygodne formy, w jakich można je znaleźć, sprawiają, że nie ma dobrej wymówki, by ich nie używać.

Odżywki do spłukiwania

Dużą część odżywek do włosów stanowią odżywki przeznaczone do spłukiwania. Są one idealne dla kobiet o włosach cienkich, delikatnych i z tendencją do utraty objętości. Wadą takich kosmetyków jest jednak fakt, że trzeba poświęcać sporo czasu na ich stosowanie – zwykle wpierw trzeba osuszyć włosy ręcznikiem, następnie nałożyć odżywkę i odczekać jakiś czas, a potem znów moczyć włosy, spłukując odżywkę. Takie jednak zwykle są odżywki regenerujące do włosów, gdyż mokre włosy lepiej wchłaniają substancje odżywcze.

Odżywki bez spłukiwania

Przydają się zwłaszcza gdy chce się zapanować nad puszeniem się włosów, gdyż nieco je obciążają i wygładzają. Są dobre tylko dla kobiet, które nie mają problemu utraty objętości, bądź też można je stosować tylko od połowy długości włosów, co pozwala świetnie zadbać o końcówki. Taką formę często mają odżywki do włosów kręconych, które świetnie odżywiają loki i zapobiegają ich puszeniu się.

Wygodne spray’e

Na rynku można też znaleźć odżywki w szczególnie wygodnej formie spray’u. Zwykle służą one do ułatwiania rozczesywania, a przy okazji na długo nadają włosom piękny zapach. Jeśli jednak ma się suche włosy, trzeba uważać, by nie wybierać odżywek zawierających alkohol.