Szampony po keratynowym prostowaniu włosów

Każda z pań, która decyduje się na keratynowe prostowanie, zwane potocznie zabiegiem Olaplex, z całą pewnością chce, aby efekt gładkich i lśniących włosów utrzymał się jak najdłużej. Przecież nie bez powodu fryzjerzy obiecują, że przy odpowiedniej pielęgnacji i doborze dobrych kosmetyków, włosy pozostaną w doskonałym stanie nawet przez kilka miesięcy.

Jakie składniki powinien zawierać w sobie szampon po keratynowym prostowaniu włosów?

Z całą pewnością na pierwszej pozycji powinna znaleźć się keratyna, która na pewno przedłuży efekt zabiegu. Warto jednak zachować umiar, ponieważ nadmiar keratyny może zadziałać odwrotnie, a więc obciążyć włosy i cofnąć efekt zabiegu. Dlatego też warto wybierać szampony oraz odżywki, które posiadają rozsądną dawkę keratyny.
Najlepiej sprawdzą się tez preparaty jak najbardziej naturalne, z dodatkiem wyciągów z roślin i kwiatów.

Jakie składniki są niepożądane w tego typu kosmetykach?

Na pewno na pierwszym miejscu warto odrzucić wszystkie kosmetyki, które zawierają w swoim składzie detergenty oraz silikony. O silikonach dodawanych do kosmetyków do pielęgnacji włosów było już głośno jakiś czas temu, ale warto znów o tym wspomnieć. Silikony w szamponach oraz odżywkach nie tylko obciążają włosy, ale i skutecznie je wysuszają, co jest przecież zaprzeczeniem zabiegu metodą Olaplex. To samo tyczy się często dodawanych do kosmetyków pielęgnacyjnych, detergentów.