Zalety palenia świec z wosku sojowego

Świece sojowe, produkowane na bazie wosku sojowego szturmem zdobywają rynek. Fani ekologii doceniają jego znakomite właściwości proekologiczne. Z kolei ci, którzy lubią robić świece samodzielnie, będą mogli wykonać je w zaciszu swojego domu.

Cechy wosku sojowego

Bez obaw wosk sojowy mogą stosować alergicy, kobiety w ciąży, czy osoby cierpiące na astmę. Wosk sojowy jest też bezpieczny dla dzieci, dlatego, jeżeli chcemy zapalić w pokoju dziecięcym aromaterapeutyczną świecę, powinna być ona przygotowana na bazie wosku sojowego. Wosk sojowy spala się wolniej niż wosk parafinowy i w niższej temperaturze, przez co też dłużej możemy cieszyć się zapachem ulubionych świec (wydłuża się też żywotność świec).

Braku zawartości w składzie węgla i benzyny, powoduje, że wosk sojowy podczas spalania wydziela minimalne ilości dwutlenku węgla. Dzięki temu w pomieszczeniach i na przedmiotach nie osadza się sadza, tak charakterystyczna dla standardowych świec. Ogromną zaletą wosku sojowego (http://mydlasie.pl/pl/p/wosk-sojowy-do-swiec-i-masazu-4,5-kg/135) jest też to, że topi się on w stosunkowo niskiej temperaturze (około 54 st. C), dzięki czemu nawet w przypadku wylania, nie poparzymy się nim. To właśnie ta właściwość wosku wykorzystywana jest w masażach świecami sojowymi. W razie poplamienia ubrania łatwo można go usunąć za pomocą ciepłej wody z niewielką ilością mydła. Doskonale, kiedy w świecach sojowych zastosowane są też ekologiczne knoty, wytwarzane z ekologicznej bawełny. Produkt ten jest idealny dla wegan, ponieważ wosk sojowy jest surowcem nietestowanym na zwierzętach.